Na dwie kolejki przed zakończeniem rundy zasadniczej piłkarze Zagłębia Lubin do najlepszej ósemki tracą cztery punkty. Ciężko będzie im awansować do grupy mistrzowskiej, bowiem potrzebują zwycięstw i szczęścia.

Typy Dnia – 9 czerwca (wtorek)

Zagłębie Lubin vs Korona Kielce. Typ i Analiza

W przypadku zwycięstw muszą także liczyć na potknięcie drużyn które zajmują wyższe miejsce w tabeli, czyli dziewiątego Rakowa Częstochowa czy ósmej Jagiellonii… I przede wszystkim liczyć muszą na siebie.

Przypomnijmy, Miedziowi plasują się na dziesiątym miejscu w tabeli i mają trzydzieści siedem punktów na koncie. Sądząc po ich ostatnim meczu z Lechem Poznań kibice Zagłębia mogą być chyba dobrej myśli przed starciem z Koroną Kielce. Z drugiej strony Miedziowi mają problemy z defensywą, można powiedzieć, mają plusy i minusy.

Mecz z Kolejorzem i remis 3-3 pokazał, że bardzo dobrze prezentują się w ofensywie o czym kibice przekonali się w pierwszej części spotkania. Jednak piłkarze Zagłębia Lubin zapomnieli, że mecz piłki nożnej trwa 90. minut, a nie tylko 45.

Po przerwie byli całkiem inną drużyną, a więc słabszą, zabrakło im przede wszystkim sił, stąd taki a nie inny rezultat. Miedziowi potrafią grać w piłkę, mają sporo jakości, potrafią sobie stwarzać znakomite, przemyślane akcje bramkowe, ale nie wytrzymują kondycyjnie trudów spotkania.

Właśnie o tym doskonale przekonaliśmy się podczas spotkania z Lechem Poznań. Czy Korona która sklasyfikowana jest na czternastym miejscu w tabeli jest w stanie we wtorek pokrzyżować plany Zagłębiu Lubin? czemu nie, wydaje mi się że tak. Pod wodzą Macieja Bartoszka prezentuje się całkiem nieźle.

Wprawdzie ostatnio przegrała z Piastem Gliwice 1-2, ale pamiętajmy że mistrzowie Polski są w dobrej formie. Pamiętajmy także, że wcześniej kielczanie na wyjeździe pewnie wygrali z Wisłą Płock 4-1. Są niebezpieczni, potrafią strzelać gole i mogą we wtorek zaskoczyć Zagłębie Lubin które niepewnie prezentuje się w obronie, stąd mój zakład na bramki over 2,5 po kursie 1.85 w STS.

Typ: powyżej 2,5 gola