W sobotę warto zarezerwować sobie czas na Premier League Asia Trophy, czyli turniej angielskich drużyn, w tym mistrza Anglii Manchesteru City który rozgrywany jest w Nankinie i Szanghaju. W meczu o trzecie miejsce Newcastle powalczy z West Ham United.

Typy Dnia – 20 lipca (sobota)

Premier League Asia Trophy: „Sroki” kontra „Młoty”. Dla kogo trzecie miejsce?

W kilku zdaniach postaram się was zachęcić do stawiania na zwycięstwo West Hamu z podwójną szansą x2 po kursie 1.31 w STS. Dlaczego uważam że „Młoty” mają większe szanse wywalczenia trzeciego miejsca na tej imprezie? ponieważ mimo porażki w półfinale z Manchesterem City 1-4 pozostawiły po sobie całkiem niezłe wrażenie. Zwłaszcza w pierwszej połowie kiedy kibice oglądali dość wyrównane spotkanie z obu stron.

City jak i West Ham stworzyli sobie po pięć sytuacji bramkowych i oddali po cztery strzały w światło bramki. Jak więc widać, w pierwszej połowie „Młoty” toczyły bój jak równy z równym, na dodatek z mistrzem Anglii. Warto jednak podkreślić, że najlepszych piłkarzy Pep Guardiola wpuścił na boisko w drugiej połowie, dlatego też można było się spodziewać porażki podopiecznych Manuela Pellegrini’ego.

Jednak w całym spotkaniu można powiedzieć, nie zaprezentowali się aż tak źle jak na tle takiego giganta jak City. Też mieli swoje okazje, w sumie stworzyli sobie dwanaście sytuacji bramkowych i oddali pięć celnych strzałów na bramkę „The Citizens”. Kolejnym powodem dla którego warto stawiać w kierunku „Młotów” jest historia bezpośrednich spotkań, w poprzednim sezonie dwukrotnie były lepsze od „Srok” gdzie przed własną publicznością wygrały 2-0 i na wyjeździe 3-0.

Warto dodać, że w parę dni temu dokonały najdroższego transferu pozyskując z Eintrachtu Frankfurt francuskiego piłkarza Sebastiena Hallera. W poprzednim sezonie w 41 rozegranych meczach strzelił dla niemieckiej drużyny dwadzieścia bramek.

Jak więc widać, był jednym z najlepszych piłkarzy Eintrachtu co zauważyły władze West Hamu i postanowiły go ściągnąć. W poprzednim sezonie ten klub w Premier League ostatecznie zajął dziesiąte miejsce, z takim piłkarzem jak Sebastien Haller w nowym sezonie może naprawdę w ekstraklasie angielskiej sporo namieszać, bo West Ham robi wszystko by gonić najlepszych. Najpierw powinien swoją wartość udowodnić w Premier League Asia Trophy, aby tak się stało, musi wygrać z Newcastle.

W półfinale „Sroki” zostały pogryzione przez „Wilków” 0-4. W tym meczu stworzyły sobie zaledwie pięć sytuacji bramkowych. Przegrały dlatego, ponieważ słabiutko spisywała się obrona, złe zachowanie defensorów, zwłaszcza przy stracie trzeciej bramki jeden z nich zachował się koszmarnie, zamiast wybijać futbolówkę, w dziecinny sposób dał sobie odebrać piłkę. Z taką defensywą ciężko będzie ograć West Ham, dlatego lepszej gry oczekuję od „Młotów”.