Nieprawdopodobną formą swoich podopiecznych może pochwalić się Guardiola, jego zespół jest w tej chwili nie do zatrzymania, są w tak znakomitej formie, że The Reds przesiadując na fotelu lidera nie mogą być spokojni, mając zaledwie cztery punkty przewagi nad mistrzami Anglii. Patrząc na problemy Tottenhamu można bez wątpienia stwierdzić, że najprawdopodobniej mistrzowski tytuł w sezonie 2018/2019 zdobędzie Liverpool lub Manchester City który w 24. kolejce na wyjeździe podejmować będzie Newcastle.

Typy Dnia – 29 stycznia (wtorek)

Spotkanie zapowiada się niezwykle ciekawie, mimo że nie jest z gatunku szlagierów, to z punktu widzenia kibica wydaje się być interesujące, bo obie drużyny o coś walczą. Jedna o utrzymanie, czyli Sroki, zaś druga jak wcześniej wspomniałem o pierwsze miejsce, czyli The Citizens. Jak więc widać, mecz nie powinien zaliczać się do tych najnudniejszych, a przynajmniej mam taką nadzieję. Oczywiście jako faworyta jednogłośnie wskazuje się zespół City który imponuje znakomitą formą, wszystko chodzi jak w zegarku, nie zawodzi defensywa o czym świadczą ostatnie wyniki w których nie tracili bramek. A jeszcze lepiej spisują się w ofensywie strzelając swoim przeciwnikom sporo bramek. Do pewnych zwycięstw nawet nie potrzebują Gabriela Jesusa który też w ostatnim czasie błyszczał formą strzelecką.

Tak więc Guardiola raczej nie powinien mieć powodów do narzekania, bo lepszych wyników chyba nie da się notować. Jego drużyna w pięciu ostatnich meczach strzeliła aż 21 bramek nie tracąc ani jednej co musi robić wrażenie. Nic więc dziwnego że walczy na wszystkich frontach, bo oprócz Premier League także w pucharze ligi, pucharze Anglii oraz w Lidze Mistrzów. Jak będzie w meczu z Newcastle? i tu trzeba sobie zadać pytanie, mały niepokój się wkrada, dlatego że The Citizens najwięcej bramek strzelają przed własną publicznością, na wyjazdach już tak kolorowo nie jest. Oczywiście strzelają, ale nie są to już wyniki hokejowe. I biorąc pod uwagę fakt o co walczą Sroki, bo o utrzymanie i na dodatek na swoim boisku, to zanosi się na to, że spotkanie nie będzie obfitować dużą ilością bramek.

Wiedząc w jakiej formie są przyjezdni i jak znakomitych mają napastników, z pewnością Newcastle wybierze wariant defensywny, a co za tym idzie? nie powinniśmy w tym meczu zobaczyć zbyt wielu goli, zwłaszcza że City na wyjazdach za dużo nie strzela. W związku z tym postanowiłem tu zagrać na poniżej 4,5 gola. Możliwe że Manchesterowi City kiedyś przydarzy się nieco słabsze spotkanie, może te najbliższe z Newcastle? niewykluczone. W każdym razie szanse powodzenia mojego typu są bardzo duże, oczywiście do tego potrzeba też odrobinę szczęścia, ale Benitez już pewnie obrał mądrą taktykę na mecz z City. Mimo iż The Citizens są zdecydowanym faworytem, wcale nie musi to być dla nich łatwa przeprawa. W przeszłości nie strzelali na St. James Park za dużo bramek, tym razem może być podobnie.

Typ: poniżej 4,5 gola

Poprzedni artykułArsenal – Cardiff – 29 stycznia (wtorek)
Następny artykułAtalanta – Juventus – 30 stycznia (środa)
Znany typer preferujący typy dnia z piłki nożnej, tenisa i siatkówki. Wysoka skuteczność potwierdzona z forum bukmacherskim betonline.net.pl. Darmowe typy dnia i pewniaki.