Wisła Kraków wciąż bez formy, z bardzo słabą defensywą, a co za tym idzie bez wyników przez co z klubem pożegnali się dyrektor sportowy Arkadiusz Głowacki oraz szef skautingu Marcin Kuźba. Biała Gwiazda jak na razie jest cieniem samego siebie, a między innymi Błaszczykowski który pomógł jej finansowo wyjść z dołka, tak poza tym na boisku jako piłkarz jest mało widoczny. W najbliższą sobotę Wisła w Kielcach podejmować będzie Koronę.

Typy Dnia – 9 marca (sobota)

Wisła w tarapatach, Korona przed wielką szansą zdobycia trzech punktów

Przez te wszystkie problemy trudno więc dawać jej jakiekolwiek szanse w spotkaniu z kielecką drużyną która w rundzie wiosennej przegrała tylko jeden mecz. W ostatniej kolejce na wyjeździe wysoko uległa Zagłębiu Sosnowiec 1-4 co było niespodzianką, w końcu przegrała z drużyną która zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Taka już jest nasza LOTTO Ekstraklasa, bardzo nieprzewidywalna.

Tak czy siak przed własną publicznością Korona w meczu z Wisłą powinna mieć więcej do powiedzenia. Rundę wiosenną rozpoczęła od zwycięstwa w Gdyni z Arką 2-1, następnie na swoim boisku bezbramkowo zremisowała z aktualnym liderem Lechią Gdańsk i wynikiem 1-1 zakończyła mecz w Kielcach z Pogonią Szczecin.

Obie drużyny w tabeli dzieli różnica czterech punktów, Korona plasuje się nieco wyżej na ósmym miejscu, z kolei Wisła znajduje się na pozycji nr. dziesięć. Patrząc na bardzo słabą formę gości myślę, że można spróbować zagrać dość bezpiecznie na zwycięstwo gospodarzy bez remisu po kursie w granicach 1.35.

Jak dotąd w dwunastu rozegranych meczach przed własną publicznością odnotowali tylko dwie porażki, poza tym pięć razy remisowali i odnieśli pięć zwycięstw. Jak więc widać, u siebie rzadko zawodzą, przy tak słabo grającej Wiśle mało prawdopodobne, by Korona u siebie zgubiła punkty, dlatego taki typ wydaje mi się najlepszym rozwiązaniem na to sobotnie spotkanie. Z pewnością będzie chciała zmazać plamę ostatniej porażki, a z kim jak nie w meczu z Wisłą która gra jakiś piach? no właśnie.

W ostatniej kolejce rozegrała fatalne zawody w starciu z Pogonią Szczecin gdzie w Krakowie przegrała 2-3. Kompletnie nie radzi sobie w akcjach ofensywnych, brak zgrania, piłkarzom zdecydowanie brakuje jakości, a Peszko i Błaszczykowski niestety są bardzo daleko od idealnej formy. Jedynie Albańczyk Vullnet Basha zmniejszył rozmiary porażki popisując się dwoma fantastycznymi strzałami zza pola karnego po których bramkarz Pogoni był bez szans i dwukrotnie musiał wyjmować piłkę z siatki.

Tak poza tym Wisła nic w tym meczu nie pokazała jak i tak samo nie za wiele we wcześniejszych. W dalszym ciągu ma problemy z konstruowaniem akcji ofensywnych, brak zrozumienia na boisku, piłkarze mają mało jakości co przekłada się na złe wyniki. Dlatego w moim odczuciu większe szanse na zainkasowanie trzech punktów ma Korona Kielce.

Typ: 1 (DNB)

Poprzedni artykułValencia – Krasnodar – 7 marca (czwartek)
Następny artykułChelsea – Wolves – 10 marca (niedziela)
Znany typer preferujący typy dnia z piłki nożnej, tenisa i siatkówki. Wysoka skuteczność potwierdzona z forum bukmacherskim betonline.net.pl. Darmowe typy dnia i pewniaki.