Po czterech rozegranych kolejkach w Serie A liderem jest nie Juventus, a Inter Mediolan który wygrał wszystkie cztery mecze i ma dwa oczka więcej od Starej Damy która zajmuje miejsce wicelidera. W następnym meczu Romelu Lukaku i spółka podejmować będą Lazio.

Typy Dnia – 25 września (środa)

Serie A: Inter Mediolan vs Lazio Rzym. Typ i Analiza

Będzie to jedno z najciekawszych spotkań piątej kolejki włoskiej ekstraklasy, mecz ten rozegrany zostanie już w najbliższą środę o godzinie 21:00. Na San Siro faworytem są gospodarze, o ich wpadce ze Slavią Praga w Lidze Mistrzów już chyba wszyscy zapomnieli, wynagrodzili to swoim kibicom w kolejnym spotkaniu gdzie na San Siro pokonali Milan 2-0.

W tym meczu Nerazzurri byli lepszą drużyną, oddali więcej strzałów w światło bramki. Zdecydowanie lepiej prezentowali się w drugiej połowie, częściej atakowali i w efekcie już w 49. minucie wyszli na prowadzenie kiedy gola strzelił Marcelo Brozović. Romelu Lukaku także dał o sobie znać w 78. minucie spotkania. Dla Belga była to tym samym trzecia bramka w sezonie.

W porównaniu z poprzednim sezonem Inter lepiej prezentuje się w defensywie, w lidze jak dotąd stracił zaledwie jednego gola, a strzelił dziewięć bramek. Poza zwycięstwem z Milanem pokonał także Udinese 1-0, Cagliari 2-1 i Lecce 4-0. No nie da się ukryć że najbardziej rozczarował w meczu ze Slavią Praga, zwłaszcza na początku spotkania kiedy nie przypominał faworyta, a przecież był i to zdecydowanym zdaniem bukmacherów.

Nerazzurri przebudzili się w drugiej połowie, oddali więcej strzałów na czeską bramkę, grali do końca i uratowali remis. Jak więc widać kolejny dowód na to, że europejskie puchary rządzą się swoimi prawami. Nie znaczy to jednak że Inter gra słabo, w końcu w lidze zajmuje fotel lidera prawda? no właśnie.

Lazio zajmuje piąte miejsce w ligowej tabeli. W poprzednim sezonie wygrało na San Siro 1-0, w tym sezonie ciężko będzie powtórzyć taki wynik, bo nie to że Inter ma w składzie byłego piłkarza Manchesteru United Lukaku, to na dodatek jest ostatnio w bardo dobrej formie. Warto także dodać, że Rzymianie przegrali dwa ostatnie mecze wyjazdowe, z kim? w Lidze Europy z CFR Cluj 1-2, oraz w Serie A ze Spal 1-2. Natomiast ostatnio po bramkach Immobile i Marusicia wygrali u siebie z Parmą 2-0.

Jak dla mnie nie wyglądają na drużynę która byłaby w stanie zatrzymać rozpędzony pociąg z napisem Inter Mediolan. Lazio prezentuje się przeciętnie, niepewnie w defensywie czego dowodem są cztery stracone gole w trzech ostatnich meczach. Inter uskrzydlony ostatnim zwycięstwem w Derbach Mediolanu z pewnością poszuka kolejnych punktów na San Siro.