Ta długa przerwa w grze przez koronawirusa widocznie dobrze wpłynęła na piłkarzy Herthy Berlin którzy w trzech ostatnich meczach zgromadzili aż siedem punktów. Kolejnych szukać będą na Olympiastadion gdzie w sobotę stoczą pojedynek z drużyną Augsburga.

Typy Dnia – 30 maja (sobota)

Hertha vs Augsburg. Typ i Analiza

Kibice Starej Damy mają powody do radości, bowiem ich drużyna nie zwalnia tempa, praktycznie w każdym meczu spisuje się solidnie i co najważniejsza, jest skuteczna. Powód do radości mają także polscy kibice z uwagi na fakt, że wreszcie w ostatnim meczu na listę strzelców wpisał się Krzysztof Piątek.

W meczu z Lipskiem miał dwadzieścia minut na to, by pokazać się trenerowi z jak najlepszej strony i wykorzystał swoją szansę którą otrzymał w 82. minucie spotkania strzelając gola z rzutu karnego. Ta bramka smakowała podwójnie, bo była to bramka na wagę remisu 2-2.

Remis w meczu z takim przeciwnikiem jak RB Lipsk w dodatku na wyjeździe z pewnością musiał uskrzydlić piłkarzy z Berlina przed kolejnymi meczami Bundesligi, a Piątkowi dodać więcej pewności siebie. Warto podkreślić, że na Red Bull Arena Stara Dama walczyła jak równy z równym i naprawdę zasłużenie wywalczyła punkt.

Sądząc po wcześniejszych meczach w których także prezentowała się bardzo dobrze jej ostatni remis z Lipskiem nie był żadną niespodzianką. Wcześniej w Derbach Berlina przekonująco pokonała Union 4-0 i na wyjeździe poradziła sobie z Hoffenheim wygrywając z tą drużyną 3-0.

Jak więc widać, piłkarze Herthy grają ostatnio jak z nut przez co w najbliższą sobotę spodziewam się ich zwycięstwa. Po kursie 1.98 (Fortuna) naprawdę warto stawiać na ich wygraną, zwłaszcza że swoje spotkanie rozgrywać będą na swoim boisku. Ich rywalem jak widać będą zawodnicy Augsburg, czyli nieprzewidywalni piłkarze którzy dobre mecze przeplatają słabszymi.

Najlepszym tego dowodem są dwa ostatnie mecze. Na wyjeździe pokonali Schalke 3-0 by w ostatniej kolejce niespodziewanie zremisować u siebie z broniącym się przed spadkiem Paderborn. Na szczęście piłkarze Herthy są inną w tej chwili zdecydowanie lepszą drużyną i powinni się Augsburgowi zrewanżować za porażkę na ich terenie 0-4.