Czy kolejne potknięcie The Reds wykorzystają The Citizens i pokonają w środę na Goodison Park Everton? tak się powinno stać. Zwycięstwo da im fotel lidera i tym samym zepchnie Liverpool na drugie miejsce w tabeli, jak więc widać, City ma o co walczyć. Takiej okazji nie mogą zepsuć i nic nie wskazuje na to, że mieliby w tym meczu mieć jakieś problemy. Moim zdaniem można stawiać właśnie na zwycięstwo The Citizens.

Typy Dnia – 6 lutego (środa)

Tak gonili, tak gonili aż dogonili Liverpool który wyraźnie w ostatnich tygodniach złapał jakąś zadyszkę, a to bezlitośnie wykorzystuje City. W tabeli sklasyfikowane jest na drugim miejscu ze stratą zaledwie trzech punktów do Liverpoolu. W ostatnich meczach zawiodło jedynie w wyjazdowym meczu przeciwko Newcastle gdzie jak wiadomo przegrało 1-2. To jest Premier League, więc bardzo ciężko grać bezbłędnie przez cały sezon.

Ta porażka w jakimś sensie troszkę im pomogła, bo do meczu z Arsenalem piłkarze przystąpili w bojowych nastrojach, z myślą, że drugi raz nie mogą zawieść swoich kibiców, pewnie i zasłużenie wygrali 3-1. Bohaterem spotkania został Aguero który ustrzelił Hat-tricka i tym samym pokazał wszystkim, jak wartościowym jest piłkarzem na którego warto stawiać. City pokazało w tym meczu, że porażka z Newcastle była tylko wypadkiem przy pracy.

Dotychczas strzeliło 66 goli, czyli najwięcej z wszystkich drużyn w Premier League, to pokazuje jak zabójczo mocny mają atak, jeżeli tak dalej pójdzie to naprawdę nie chciałbym być na miejscu Liverpoolu, bo sami sobie naważyli piwa i teraz muszą je wypić, to krótkie podsumowanie ich ostatnich spotkań. To jak The Citizens prezentowali się we wcześniejszych meczach chyba nie trzeba nikomu specjalnie przedstawiać, a strzelali naprawdę bardzo dużo bramek.

Szkoda troszkę że Guardiola nie wystawia w pierwszym składzie Gabriela Jesusa który jeszcze nie tak dawno błyszczał formą strzelecką, być może zagra w meczu z Evertonem? niewykluczone. Jeżeli chodzi o The Toffees, to są bez formy trzeba przyznać co pokazały ostatnie mecze. W tabeli zajmują dziewiąte miejsce z dorobkiem 33 punktów.

O europejskich pucharach nie mają już co myśleć, bo aż piętnaście punktów tracą do miejsca premiowane Ligą Europy. W czterech ostatnich meczach tylko raz cieszyli się ze zwycięstwa, na wyjeździe pokonali bardzo słaby Huddersfield 1-0. Jak więc widać, aż takich powodów do zadowolenia nie powinni mieć, bo drużyna zajmuje ostatnie miejsce w tabeli.

W innych meczach Everton przegrał ze Southampton 1-2, z Millwall w pucharze Anglii 2-3 i ostatnio w lidze u siebie kolejna porażka z Wilkami 1-3. Małe podsumowanie? Everton wyraźnie pod formą, w dwóch ostatnich bezpośrednich meczach dwa razy przegrał z Manchesterem City 1-3.

Typ: 2

Poprzedni artykułDortmund – Brema – 5 lutego (wtorek)
Następny artykułPromocja dla nowych graczy od Etoto
Znany typer preferujący typy dnia z piłki nożnej, tenisa i siatkówki. Wysoka skuteczność potwierdzona z forum bukmacherskim betonline.net.pl. Darmowe typy dnia i pewniaki.