Swoją przygodę z Ligą Europejską rozpoczyna także Cracovia która w pierwszej rundzie eliminacji na wyjeździe mierzyć będzie się z bardzo wymagającym rywalem który ostatni sezon zakończył na pozycji wicelidera. Mowa o słowackim Dun. Streda, czyli zespole DAC. Spotkanie rozegrane zostanie w najbliższy czwartek o godzinie 20:30.

Typy Dnia – 11 lipca (czwartek)

Kwalifikacje Ligi Europy: Dun. Streda vs Cracovia. Typ i Analiza

Wygląda na to, że piłkarze Cracovii będą musieli się sporo napocić by wyeliminować wicemistrza Słowacji. Jak widać pierwsze spotkanie rozegrają na wyjeździe. Mocno spadły kursy na zwycięstwo DAC, jeszcze parę dni temu faworytem były Pasy o czym świadczyły kursy w granicach 1.80-1.90, dziś sięgają już 2.79 chociażby z tego powodu, że coraz więcej ludzi stawia zakłady w kierunku słowackiej drużyny.

Ja osobiście także, ale bardziej bezpiecznie na jej zwycięstwo z opcją remisu po kursie 1.39 w Fortunie. Wydaje mi się, że przed własną publicznością DAC ma większe szanse na zwycięstwo. Na Słowacji gra się niezwykle trudno, MOL Arena to bardzo ciężki teren, właśnie na tym stadionie w zakończonym sezonie Dun. Streda odnotowała dziesięć zwycięstw, cztery remisy i przegrała zaledwie dwa mecze.

W ostatniej kolejce która rozegrana została 24 maja przed własną publicznością rozgromiła Michalovce 5-0. Jest to klub który należy traktować na poważnie, w przeszłości miał poważne problemy finansowe przez właściciela z Iranu którego dziś już nie ma, ponieważ więcej szkodził niż pomagał, wtedy jeszcze DAC swoje mecze rozgrywało poza ekstraklasą Słowacką.

Dziś jak widać jest to całkiem inny, przede wszystkim lepszy zespół który ma swoje cele, dobrego niemieckiego trenera i przede wszystkim innego, miejscowego właściciela który postawił ten klub na nogi. Wracając do trenera tej drużyny który pochodzi z Niemiec, od swoich piłkarzy przede wszystkim wymaga walki, walki i jeszcze raz walki.

Jednego więc należy się spodziewać w czwartek po piłkarzach DAC, dużo biegania. Jeżeli polski klub będzie chciał ten mecz wygrać na stojąco, to niestety nic dobrego mu nie wróżę, ponieważ DAC to waleczny zespół, a przed własną publicznością zrobi wszystko, aby wygrać. Do tego w składzie ma między innymi reprezentanta Węgier Zsolta Kalmara który w poprzednim sezonie strzelił osiem bramek. Niewykluczone że niebawem trafi do innego silniejszego klubu, ponieważ na brak ofert nie może narzekać. Jak więc widać, przed Cracovią bardzo trudne spotkanie.

Martwi też fakt, że w ostatnich meczach sparingowych strzelała bardzo mało bramek. Po zwycięstwach z Mariborem 2-1 i Dinamem Zagrzeb 1-0, pod koniec czerwca przegrała z rosyjskim Orenburg 0-1, a na początku lipca uległa także armeńskiemu Pyunik 0-1. Warto także przypomnieć, że w poprzednim sezonie Cracovia bardzo słabo prezentowała się w spotkaniach wyjazdowych o czym świadczy ten bilans spotkań, 6-2-10. Co prawda europejskie puchary rządzą się swoimi prawami, mimo to jakoś ciężko mi wierzyć w jej zwycięstwo na Słowacji gdzie gra się bardzo ciężko.

Typ: 1X

Poprzedni artykułArgentyna – Chile – 6 lipca (sobota)
Następny artykułCracovia – Dun. Streda – 18 lipca (czwartek)
Znany typer preferujący typy dnia z piłki nożnej, tenisa i siatkówki. Wysoka skuteczność potwierdzona z forum bukmacherskim betonline.net.pl. Darmowe typy dnia i pewniaki.