Piast, Lechia i Legia w sezonie 2018/2019 walczą o mistrzostwo Polski. Najbliżej obrony tytułu są Wojskowi którzy na cztery kolejki przed końcem sezonu przesiadują fotel lidera mając trzy punkty przewagi nad drugą Lechią i cztery nad trzecim Piastem. W 34. kolejce gdańszczanie w Krakowie mierzyć będą się z Pasami, czy stać ich na zwycięstwo? zapraszam do lektury.

Typy Dnia – 5 maja (niedziela)

Lechia z pucharem Polski, wygra także w Krakowie?

W spotkaniu Cracovii z Lechią bardzo ciężko wskazać faworyta, raczej go nie ma. Obie drużyny nie są w najlepszej formie, mimo to Lechia wywalczyła puchar Polski pokonując w finale Jagiellonię Białystok 1-0. I taka właśnie jest ta nasza polska piłka, mimo że nie był to jej najlepszy mecz, bowiem stworzyła sobie zaledwie siedem sytuacji bramkowych, wygrała przez nieskuteczność Jagi która miała tych sytuacji więcej.

Dokładnie 14 podejść, mimo to żadnej nie potrafiła wykorzystać przez słabość piłkarzy którzy trzeba szczerze powiedzieć nie mają jakości. Jak widać w niedzielę Lechia podejmować będzie Cracovię i musi to spotkanie wygrać jeżeli chce zachować szanse na zdobycie w tym sezonie mistrzostwa Polski.

Mimo że nie jest w najlepszej formie polecam stawiać na jej zwycięstwo z opcją remisu po kursie 1.57 w STS. Dlaczego? ponieważ Pasy w pięciu ostatnich meczach odnotowały aż cztery porażki i tylko jedno zwycięstwo co świadczy o ich nie najlepszej formie. Co prawda w 30. kolejce w Krakowie wygrały z Lechią 4-2, co nie znaczy że wygrają także niedzielne spotkanie, wtedy byli w lepszej dyspozycji, tym razem do meczu z Lechią przystąpią z serią trzech porażek z rzędu.

Warto przypomnieć, na wyjeździe przegrały z Legią 0-1, przed własną publicznością z Jagiellonią 0-1 i w ostatniej kolejce w Gliwicach przegrały z Piastem 1-3. Poza tym Pasy w tych pięciu ostatnich meczach doznały także wyjazdowej porażki z Miedzią Legnica 1-2.

W tym czasie Lechia na swoim boisku przegrała z Piatem 0-2, w Szczecinie pokonała Pogoń 4-3 oraz w ostatniej kolejce w Gdańsku przegrała mecz o mistrzostwo Polski z Legią 1-3. W szesnastu rozegranych meczach przed własna publicznością Cracovia odnotowała dziewięć zwycięstw, cztery remisy i trzy porażki. Nie da się ukryć, że u siebie ten zespół czuje się najlepiej, trzeba jednak pamiętać, że to jest LOTTO Ekstraklasa, to że w 30. kolejce wygrała u siebie z Lechią nie znaczy, że wygra kolejny raz.

Trzeba także pamiętać, że w lepszych nastrojach do tego spotkania przystąpią gdańszczanie którzy w końcu ostatnio zdobyli puchar Polski co musiało im dodać skrzydeł przed kolejnymi meczami ligowymi. Jeżeli myślą o mistrzostwie, to muszą takie mecze jak z Cracovią wygrywać, dlatego stawiałbym w ich kierunku. Po niedawnej porażce w Krakowie z Pasami musieli wyciągnąć wnioski, dlatego tym razem powinni pokazać się z lepszej strony.

Lechia ma potencjał, ma piłkarzy którzy są w stanie pociągnąć swój zespół do zwycięstwa. Myślę że w Krakowie będzie starała się przede wszystkim nie stracić gola, przecież jeszcze nie tak dawno słynęła z dobrej defensywy która rzadko zawodziła. Tak jak wspomniałem wcześniej, po zdobyciu pucharu Polski piłkarze Lechii musieli uwierzyć w siebie i być może w niedzielę Pasom się zrewanżują.

Typ: X2

Poprzedni artykułBayern – Hannover – 4 maja (sobota)
Następny artykułDarmowy bonus za kupon od bukmachera LvBet
Znany typer preferujący typy dnia z piłki nożnej, tenisa i siatkówki. Wysoka skuteczność potwierdzona z forum bukmacherskim betonline.net.pl. Darmowe typy dnia i pewniaki.