Zarówno osoby które działają dłużej w branży bukmacherskiej, jak i nowe osoby które dopiero zaczynają swoją przygodę z zakładami bardzo często zastanawiają się: „O co chodzi z valuebet?” Więc o co tak naprawdę chodzi?

valuebet co to jest
Co to jest valuebet i jak go wykorzystać w zakładach?

Wyraz „Valuebet” jest połączeniem dwóch angielskich słów: „value”, czyli wartość i „bet”, czyli zakład. Łącząc oba w całość, możemy powiedzieć w uproszczeniu, że valuebet to zakład mający jakąś określoną wartość. Lecz ta książkowa definicja dalej nam nie wiele mówi.

Valuebet – jak wygląda to w praktyce?

Metoda zwana „valuebet” jest stosunkowo prosta. Obiera się ona w głównej mierze na błędzie. Oczywiście błędzie ludzkim, czyli bukmachera. Musimy pamiętać że bukmacherzy to tylko ludzie i też mają prawo się mylić. Naszym zadaniem jest wyszukiwanie zakładów, gdzie naszym zdaniem, kurs jest nie adekwatny do rzeczywistych realiów. Wbrew logicznego myślenia, takie błędy zdarzają się stosunkowo często.

Oficjalnie uważa się, że jest to tylko i wyłącznie błąd człowieka ale wiele ludzi uważa że bukmacherzy robią to, aby nakręcić trochę ludzi do zakładów. Jeżeli taki zakład padnie naszym łupem, możemy wtedy mówić że nas zakład ma „value” czyli jest „valuebet”

kod promocyjny sts
Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Kiedy możemy uważać że nasz zakład ma „value”? Odpowiedź jest bardzo prosta: 

  • Jeżeli obiektywne prawdopodobieństwo sukcesu × kurs >1 to nasz kurt ma „value”
  • Jeżeli obiektywne prawdopodobieństwo sukcesu × kurs

Stosunkowo nie wydaje się to takie trudne, lecz jest wręcz przeciwnie. Prawidłowe oszacowanie jakie jest prawdopodobieństwo naszego typu jest jedną z najtrudniejszych umiejętności. Doświadczeni gracze są w stanie to oszacować sami, natomiast dla mniej doświadczonych osób powstało wiele kalkulatorów, które pomagają obliczyć „value”. Lecz trzeba pamiętać, że w zakładach nigdy nie ma pewnością, można jedynie zwiększyć prawdopodobieństwo naszej wygranej, ale musimy się liczyć z porażką.

O czym więc powinniśmy pamiętać?

„Valuebet” to tylko jeden ze sposobów/technik obstawiania, lecz nie jest to sposób na oszukanie systemu. Biorąc udział w zakładach, musimy mieć ogromną wiedzę na temat dyscypliny jaką obstawiam, ale również wiedzę na temat technik typowania. Wszystkiego musimy się nauczyć i wypraktykować. 

Jak nauczyć się wykorzystywać „valuebet”?

Wiadomo każdy z nas Chciał by nauczyć się takich technik, które słaby by mu szybki sukces i zarobek. Ale co zrobić żeby zrozumieć „valuebet”? Najlepsza jest zawsze nauka w praktyce, niestety wtedy musimy się liczyć z tym, że zanim osiągniemy sukces, odniesiemy kilka porażek i strat. Równie dobra opcją jest nauka od osoby bardziej doświadczonej. Jest to znacznie bezpieczniejsze i szybsze, lecz nie dla wszystkich dobre. Poradniki w Internecie również dadzą nam sporą dawkę wiedzy, lecz każdy kto chce korzystać z „valuebet” musi sam dojść do tego, jak to robić.

Podsumowując, nie możemy jednoznacznie ustalić, czy valuebety są przypadkiem, błędem czy specjalnym działaniem. Lecz skoro coś takiego istnieje, możemy to wykorzystać. Ludzie którzy nauczyli się korzystać z tej opcji perfekcyjnie, potrafią bardzo szybko się wzbogacić.

Poprzedni artykułKonkurs na E-sport – Intel Extreme Masters od LvBet
Następny artykułWiększe wygrane u bukmachera w marcu
Najlepsi bukmacherzy w Polsce. Tylko legalny bukmacher online. Promocje za darmo, darmowe bonusy bez depozytów, ranking najlepszych legalnych bukmacherów internetowych.