Piłkarze Burnley i Norwich stoczą w najbliższą sobotę bój o 1/8 finału pucharu Anglii. Dlaczego warto w tym meczu stawiać na zwycięstwo Burnley? Parę powodów jest, zapraszam do analizy.

Typy Dnia – 25 stycznia (sobota)

Puchar Anglii: Burnley vs Norwich. Typ i Analiza

Zacznijmy od tego, że gospodarze sobotniego spotkania wygrali dwa ostatnie mecze co musi napawać optymizmem przed kolejnymi spotkaniami. Ostatnią porażkę odnotowali 11 stycznia gdzie na wyjeździe mierzyli się z Chelsea 0-3.

Dwa następne mecze skończyły się po ich myśli, przypomnijmy, przed własną publicznością pokonali Leicester 2-1 i trzy punkty zgromadzili także w ostatniej kolejce gdzie na Old Trafford sensacyjnie wygrali z Manchesterem United 2-0. Dwa ostatnie zwycięstwa z pewnością musiały ich uskrzydlić.

To pierwszy powód dlaczego warto stawiać na zwycięstwo Burnley. Drugi to własna publiczność, wiadomo, przed swoją widownią zawsze gra się łatwiej. Trzeci to ich rywal który jak wiadomo zamyka tabelę Premier League, to właśnie na tych rozgrywkach najbardziej muszą koncentrować się Kanarki, ponieważ są w bardzo złej sytuacji, poważnie grozi im spadek.

Myślę, że więcej motywacji będzie po stronie piłkarzy Burnley, po kursie 1.90 moim zdaniem warto stawiać na ich zwycięstwo. Zwłaszcza że dwa ostatnie mecze zwyciężyli jak widać z bardzo mocnymi drużynami, takie wygrane zawsze są budujące, dodają więcej pewności siebie.

Zawodnicy Norwich przystąpią do tego sobotniego spotkania z gorszych nastrojach, ponieważ w ostatnim wyjazdowym meczu z Tottenhamem odnotowali porażkę 1-2. W pierwszej połowie nie byli w stanie poważnie zagrozić bramce przeciwnika, nie oddali ani jednego strzału w światło bramki. Lepiej prezentowali się w drugich 45. minutach i w efekcie wypracowali sobie rzut karny który wykorzystał Pukki.

To nie wystarczyło jednak do remisu, bo zwycięskiego gola w 79. minucie strzelił Son. Wcześniej Kanarki między innymi zostały rozbite przez Manchester United 0-4. W defensywie spisują się słabo, jak już napisałem, dla nich najważniejsza jest Premier League przez co rozgrywki pucharu Anglii mogą nieco zlekceważyć.