Szerszenie walczą o utrzymanie, w tej chwili znajdują się w strefie spadkowej. W sobotnim spotkaniu o godzinie 18:30 na wyjeździe podejmować będą Brighton. Szykuje się bardzo ciekawe spotkanie które transmitowane będzie przez CANAL+ Sport 2.

Typy Dnia – 8 lutego (sobota)

Premier League: Brighton vs Watford. Typ i Analiza

W tym spotkaniu liczę na dobry mecz drużyny która broni się przed spadkiem, która jest w złej sytuacji, bowiem zajmuje przedostatnie miejsce w Premier League, mowa oczywiście o Watford. Drużyna ta przegrała dwa ostatnie mecze, ale dobrze prezentuje się w ofensywie.

Wcześniej punktowała, między innymi na wyjeździe pokonała Bournemouth 3-0, przed własną publicznością wygrała z Wolves 2-1, czyli jakby nie patrzeć z bardzo mocnym rywalem prawda? no właśnie. Szerszenie zdobyły także punkt w starciu z Tottenhamem 0-0.

Na swoim boisku prezentowały się nieźle, miały swoje okazje na strzelenie zwycięskiego gola, ale najlepszą w 70. minucie kiedy rzut karny zmarnował Deeney. Jak więc widać, były bardzo bliskie zwycięstwa. Warto wracać do tych spotkań, bo świadczą one o jednym, że Szerszenie mimo że zajmują miejsce spadkowe są solidną drużyną która potrafi grać w piłkę.

W ostatniej kolejce Premier League na swoim boisku przegrały z Evertonem 2-3. Można powiedzieć na własne życzenie, bo prowadząc 2-0 w końcówce pierwszej połowy zabrakło im koncentracji przez co straciły dwa gole. W drugiej połowie także trzeciego gola straciły w dziewięćdziesiątej minucie.

Jak więc widać, Watford przegrał mecz w którym spokojnie mógł zdobyć jakieś punkty, a nawet wygrać. To drużyna o ogromnych możliwościach, z dobrymi piłkarzami którzy potrafią strzelać gole, dlatego moim zdaniem w najbliższym meczu z Brighton stać ich na dobry wynik. Myślę że warto grać na zwycięstwo Watford z opcją remisu po kursie 1.74 (Fortuna).

Mewy zajmują piętnaste miejsce i nie są w jakiejś dobrej formie. Ich najsłabszym punktem jest defensywa. W dwóch ostatnich meczach straciły aż sześć bramek. Na wyjeździe uległy drużynie Bournemouth 1-3, natomiast w ostatniej kolejce na Olympic Stadium zremisowały z West Ham United 3-3. Lepszego dowodu nie ma by stwierdzić, że ich defensywa jest dziurawa jak przysłowiowy ser szwajcarski co powinny wykorzystać Szerszenie.