Piłkarze Bournemouth będą przeciwnikiem Arsenalu w 1/16 finału pucharu Anglii. Czy na Vitality Stadium sprawią niespodziankę i ograją faworyta? co warto stawiać? zapraszam do analizy.

Typy Dnia – 27 stycznia (poniedziałek)

Puchar Anglii: Bournemouth vs Arsenal. Typ i Analiza

Kanonierzy prezentują się przeciętnie, trzy ostatnie mecze zremisowali. Niepokoi mnie ich defensywa która coraz częściej popełnia proste błędy. W ostatnim meczu Premier League na wyjeździe zremisowali z Chelsea 2-2. W pierwszej połowie prezentowali się fatalnie, z akcji ani razu nie byli w stanie poważnie zagrozić bramce rywala.

Ryzyko podjęli w drugiej odsłonie spotkania co się opłaciło, bo w 63. minucie bramkę kontaktową strzelił Martinelli, a przed końcem spotkania do remisu doprowadził Bellerin. Arsenal powinien być z tego remisu bardziej zadowolony, bo więcej sytuacji bramkowych stworzyła sobie Chelsea.

Mikel Arteta zdążył już poznać zespół, wie co trzeba zmienić, problem jest jednak inny, piłkarze nie potrafią realizować jego planów, gubią się w defensywnie, źle się ustawiają przez co Kanonierzy coraz częściej tracą głupie gole. Ich wcześniejszy mecz z beniaminkiem Sheffield Utd zakończył się remisem 1-1.

Na boisku faworyta nie było widać. Podobnie w meczu z Crystal Palace gdzie na Selhurst Park obie drużyny podzieliły się punktami 1-1. W Londynie kibice oglądali dość wyrównany mecz w którym Arsenal nie zaprezentował się najlepiej. Jak będzie na terenie Bournemouth? pamiętajmy że to jest tylko puchar Anglii w którym wszystko się może zdarzyć.

Gospodarze są bez formy, bukmacherzy nie dają im większych szans na wyeliminowanie Arsenalu co nie znaczy, że przed własną publicznością nie powalczą. Po ostatnim zwycięstwie nad Brighton 3-1 w Premier League znów mogli uwierzyć w siebie. Przede wszystkim Callum Wilson który w 74. minucie przypomniał sobie, jak się strzela bramki.

Jeden z najważniejszych piłkarzy Bournemouth może w poniedziałek defensorom Arsenalu napsuć sporo krwi. Pod koniec roku w ramach Premier League na Vitality Stadium Bournemouth zremisowało z Arsenalem 1-1. Moim zdaniem wcale nie było drużyną słabszą. Tym razem w pucharze Anglii także liczę na bramki, zwłaszcza że słabym punktem drużyny Mikela Artety jest linia defensywna.

Typ: powyżej 1,5 gola